چگونه یک جی پی اس دستی مناسب انتخاب کنیم - شرکت امتداد آزما

چگونه یک جی پی اس دستی مناسب انتخاب کنیم؟!

گیرنده های GPS دستی ابزار موقعیت یابی بسیار مناسبی در فضاهای خارج شهری هستند. آنها می توانند اطلاعات محل فعلی شما را نمایش دهند، همچنین می توانند به شما در مسیریابی به مقصد مورد نظرتان کمک کنند و عملکرد شما در رسیدن به مقصد را مورد بررسی قرار دهند.

توجه: تمرکز این مقاله بر روی جی پی اس های دستی می باشد.

تلفن همراه یا گیرنده جی پی اس دستی؟

با توجه به اینکه برخی از تلفن های همراه هوشمند می توانند در مسیریابی مورد استفاده قرار بگیرند به برخی از مزایای کلیدی گیرنده GPS دستی اشاره می کنیم:

دوام: غالب گیرنده های جی پی اس دستی برای استفاده در محیط های خارج شهر ساخته شده اند و برخلاف گوشی های تلفن همراه هوشمند، بسیاری از آنها ضد آب بوده و آب باران و یا غوطه ور شدن در جریان آب مشکلات چندانی ایجاد نخواهد کرد.

طول عمر باتری: معمولا دستگاه های گیرنده جی پی اس از دو عدد باتری AA استفاده می کنند و طول عمر باتری این دستگاه ها معمولا تا ۱۵ ساعت و بیشتر می باشد و در صورت نیاز به شارژ بیشتر می توانید با تعویض باتری یا با استفاده از باتری های قابل شارژ مدت زمان بیشتری از دستگاه خود استفاده کنید در حالی که شارژ گوشی های هوشمند محدود می باشد.

پوشش: تمام نیازی که یک دستگاه GPS برای موقعیت یابی دقیق شما دارد قرار گیری در سطح افق و یا مشاهده آسمان می باشد. اکثر این دستگاه ها حتی در پوشش های گیاهی و در جنگل ها نیز به خوبی کار می کنند.

ویژگی ها: دستگاه های GPS با مجهز بودن به فشارسنج، ما را از آهنگ تغییر شرایط آب و هوا آگاه می سازند و همچنین قطب نمای الکترونیکی این دستگاه ها ما را در پیدا کردن مسیرمان و ارتفاع سنج جهت اطلاع از موقعیت عمودی خود یاری می کنند.

نقشه: گیرنده های جی پی اس مانند گوشی های تلفن همراه به Data Connection (نظیر GPRS و یا WIFI) جهت دانلود نقشه نیازی ندارند، بنابراین نقشه ها همیشه در دسترس می باشند. اکثر این گیرنده ها از نقشه های مختلف پشتیبانی می کنند مانند نقشه های توپوگرافی، مسیرهای جاده ای و یا دریایی، نقشه های ماهواره ای و…

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.